Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


start

Moja kolekcja komputerów

Ta skromna kolekcja powstaje powoli od roku 2005. Obejmuje głównie stare komputery i powiązane z nimi akcesoria. Oprócz tego zawiera także inne urządzenia techniki cyfrowej jak konsole, terminale czy kalkulatory. Zawiera ten sprzęt, który uznaję za wystarczająco interesujący, cokolwiek warty zachowania, a tak naprawę pakuję wszystko co się da lub uda zdobyć. Znajduje się w niej więc także sprzęt, który trudno zaliczyć obecnie do grupy „zabytków”, a jedynie można go zaliczyć do grupy przestarzałych gratów.

Stare komputery to dziś przeżytek. Trudno wręcz sobie wyobrazić współczesnym użytkownikom systemów okienkowych, że dało się na tym czymś pracować i bawić :-). Przyzwyczajeni do niezawodności, do robienia za użytkownika niemal wszystkiego, do wygodnego interfejsu, nie wiedzą ile radochy sprawiało udane wczytanie programu z taśmy magnetofonowej, przesłanie komunikatu tekstowego w sieci Junet :-/, czy choćby napisanie i uruchomienie prostego programiku w trybie graficznym, nie wspominając o „fotkach” lasek w trybie semigraficznym 8-O.

Często spotykam ludzi, którzy taki sprzęt wyrzucają lub chcą wyrzucić. Są zdziwieni, że istnieje zainteresowanie takim przestarzałym złomem. Jeżeli do nich należysz, skontaktuj się ze mną, może dojdziemy do porozumienia.


Moja kolekcja komputerów obejmuje obecnie ponad 200 modeli komputerów. Oprócz nich obejmuje także urządzania peryferyjne, konsole, kalkulatory, książki i dokumentacje, a także oprogramowanie.

A tak na marginesie moja poprzednia próba stworzenia strony o kolekcji (już dawno nie aktualizowana): www.vinc.prv.pl.

A także gdy ten serwer padł rozpocząłem projekt na bazie wikimedia: www.kskomp.keed.pl, ale teraz dobrze działa więc kontynuuję powoli tu.


A oprócz tego, także:

start.txt · ostatnio zmienione: 2013/05/22 15:06 przez joee